ÖSYM DGS EK TERCİH NE ZAMAN BAŞLIYOR ?

ÖSYM DGS ek yerleştirme 2015 ne zaman,ÖSYM DGS ek yerleştirme kılavuzu 2015,ÖSYM DGS ek yerleştirme 2015 sonuçları,DGS ek yerleştirme ne zaman açıklanacak,2015 DGS ek yerleştirme ne zaman yapılacak,ÖSYM DGS ek tercih,ÖSYM DGS ek kontenjan,DGS Ek Yerleştirme Tercih Robotu 2015…

2015-DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2015-DGS Ek Yerleştirme Boş Kontenjanları ile tercih işlemleri bilgilerini ilgili tarihler arasında ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr/) İnternet adresinde yayınlanan ÖSYM DGS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu 2015 ile öğreneceklerdir.

Yine Adaylar ÖSYM DGS Ek Yerleştirme Tercih İşlemlerini,2015 ÖSYM DGS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuz bilgileri doğrultusunda dikkatli bir şekilde ÖSYM’nin(https://ais.osym.gov.tr/) internet adresi üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

Ek Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr/) İnternet sayfasında yayımlanacaktır. Sonuçlar açıklandıktan sonraki 3 gün içerisinde adayların yerleştirildikleri programa kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Adaylara ayrıca yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde (ek yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme ücreti (10,00 TL) alınır.

DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 27 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

KAYNAK: http://www.osym2015.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>