KPSS TERCİHLERİ BAŞLADI !

KPSS önlisans ve ortaöğretim tercih süreci başladı

ÖSYM TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI KPSS TERCİHLERİ BAŞLADI. PEKİ NASIL TERCİH YAPILIR  ? KPSS TERCİH KILAVUZU VE TÜM DETAYLAR…

 

             ÖSYM SİTESİNE GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH NASIL YAPILIR ?

ÖSYM’nin İnternet adresine giriniz ve önce Tercih alanına ardından KPSS/2016-2 tercih alanına giriniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek tercihlerinizi yapabilirsiniz.
Tercih yapmak istediğiniz Kadro alanını seçiniz ve 30’u geçmeyecek şekilde tercih sıranızı yazınız.Bu sıralamada kadro ve pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir.

page_osym-cevap-kagidi-yerine-optik-kagitlari-yayinladi_543419935

KİMLER TERCİH YAPABİLİR?

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016, 16 Ekim 2016 ve 20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2016-KPSS Lisans ve 2016-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve en az birinden puan almış olan bütün adaylar Tercih yapabilir.

Twitter         Facebook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>