KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Önlisans Sonuçları geçtiğimiz yıllar baz alındığı takdirde yaklaşık iki hafta sonra açıklanması ön görülüyor. Ancak sınav takviminde bazı yapılan değişiklikler sebebi ile KPSS önlisans sonuçları için adayların biraz daha fazla bekleyeceği tahmin ediliyor . KPSS önlisans Sonuçları açıklandıktan sonra ÖSYM’nin resmi web sayfasından sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.
KPSSBir an önce iş hayatına atılarak yaşam için gereksinim duyduğumuz ihtiyaçları karşılamak isteriz. Bu ihtiyaçları karşılamak için on sekiz yaşını geçen herkes sigortalı bir iş imkanına sahip olabilirler. Sigorta kurumları arasında vatandaşlarına en çok imkanı sunan ve emeklilik şartları da daha iyi olan bir kurum vardır. Bu kurumda devlet personellerini kapsamaktadır. Bu nedenden vatandaşlar artık kamu personeli olmak istemektedirler. Hem geleceklerini bir nebze de olsa garanti altına almak ve çalışma şartları daha olumlu olduğu için devlet kadrolarında yer almak istemektedirler. Kamu personeli Seçme Sınavı olan KPSS sınavına giren adaylar devlet kadrolarında kontenjanlar dahilinde yerleşmek için bir fırsat yakalamaktadırlar.

                       WWW.SİBERDERS.COM                    

Geçtiğimiz günlerde ÖSYM’nin yaptığı değişikliklerden biri de sınav tarihleri olmuştu. ülkemizde ki bazı yaşanan talihsiz olaylar sebebi ile o zamanlarda bulunan sınav tarihlerinin değiştirilmesi ile sınav takvimi baştan sona değiştirildi .Bu değişikliklere aynı zamanda KPSS sınavı da dahil oldu. KPSS sınavına girecek olan adaylar geçtiğimiz günler içerisinde heyecanlı bekleyişe son vererek 16 Ekim tarihinde 9:30 da başlayan sınava girdiler. Sınava giren adayların yorumlarına göre bu yıl içerisinde düzenlenen KPSS ön Lisans sınavında adayları en çok tarih bölümünde yer alan öncüllü sınav soruları zorlamıştır. Sınav süresi her soru için bir dakika olarak hesaplanmıştır. Ancak öncüllü soruların zor olmadı adayların süre sıkıntısı yaşamasına sebep olmuştur. Yorumdan çok bilgiye dayalı olan KPSS ön lisans sınavı için ayrılan toplam süre 120 dakikadır. Bu sınava giren adayların şartları ise herhangi bir üniversite eğitimi almış olmaları ve mezun olmalarıdır. Bu şartı sağlayan kamu personeli olmak isteyen herkes bu sınava girerek gerekli bilgiye tabii tutulduktan sonra yapacağı tercihler ile beraber Kamu personeli olmaya hak kazanabilir.
 KPSS Sınav sonuçları bir önceki KPSS sınavlarına bakacak olursak bu hafta açıklanacak. Açıklanmazsa kesin olarak bir sonraki hafta açıklancaktır. Yani bu iki hafta içinde KPSS sınavına giren Adaylar KPSS ön lisans sonuçlarına resmi ÖSYM web sayfasından ulaşacaklardır.
Online olarak öğrenebileceğiniz KPSS ön lisans sonuçlarını öğrenmek için ihtiyacınız olan bilgiler ise ÖSYM şifreniz ve T.C. kimlik numaranız olacaktır. Bu bilgileri ÖSYM’nin resmi web sayfasında gerekli olan boşluklara doldurduğunuzda onayladıktan sonra KPSS ön lisans sonuçlarına ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

KAYNAK: MİLLİYET

Twitter      Facebook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>