Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman ?

DGS Dikey Geçiş Sınavı Ne Zaman? 2015 DGS Sınavı Ne Zaman?2 yıllık önlisans eğitimini tamamlamış binlerce okuyan veya mezun adayın lisans bölümlerine geçebilmesi için girmiş olduğu DGS sınavı 26 Temmuz’da yapılacak. Detaylar Haberimizde..

 

DGS Dikey Geçiş Sınavına Kimler Başvurabilir?

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabilirr. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunludur. Adaylar sınav ile ilgili diğer ayrıntılara ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler.

Kaynak: http://www.canlihaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>