DGS TERCİH SONUÇLARI 2016

DGS TERCİH SONUÇLARI SON DAKİKA AÇIKLAMASI

2016-2017 Eğitim yılı başladı. Aralık ayında birçok üniversite ara sınavlara başlayacak. birçok üniversite öğrencilere ikinci dönem ders verecekleri gibi bazı üniversiteler bu dönemde öğrenci kabulu yapacaklar. Bundan dolayı kayıt işlemlerinin çok gecikmeyeceği tahmin ediliyor. ÖSYM’nin öğrencilerin kayıt işlemlerinin gecikmemesi ve oryantasyon için tercih sonuçlarını yakın zamanda açıklaması bekleniyor. Tahmini olarak 7 günde açıklanabilir. Ancak süreç için kesin bir tarih belirtilmedi.

DGS TERCİH SONUÇLARI ÖĞRENME

Tercihlerini yapan adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak. Adaylar, sonuçlarını T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

KAYNAK: http://www.aksam.com.tr/

DGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS tercihleri 7 Ekim Cuma yani bugün sona erecek. Sonuçlar için ÖSYM henüz resmi bir açıklama yapmadı. 2015’de DGS tercih işlemleri 4 Eylül’de tamamlanmış sonuçlar ise bir hafta sonra 11 Eylül’de açıklanmıştı. Buna göre 2016 DGS tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından bir açıklama geldiği an haberimizin içerisine eklenecektir.

KAYNAK: HABERTÜRK

DGS 2016 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? (DGS 2016)

DGS 2016 tercih sonuçları için ÖSYM’den açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre 2016 DGS tercih sonuçları 7 gün içinde açıklanacak. DGS 2016 tercih başvuruları 7 Ekim’de sona ermişti. Sonuçların önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

DGS TERCİH SONUÇLARI
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin sınav takvimine bakıldığında sonuçlar, başvuru veya sınavdan en erken 15 gün sonra açıklanabiliyor. 7 Ekim’de biten sonuçlara bakıldığında, sonuçların bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Adaylar sonuçları TC kimlik numaralıyla ÖSYM’den takip edebilecek. Sınav sonuçları ise adayların evlerine gönderilmeyecektir.

Kaynak: MİLLİYET

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>