DGS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Ağustos’ta gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan 120 sorunun yer aldığı bir yetenek testi uygulandı. Peki 2016-DGS sonuçları ne zaman açıklanıyor? Merakla beklenen sonuçlar için YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu’ndan açıklama geldi. İşte detaylar…


DGS ÖZEL ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS SONUÇLARININ GECİKME SEBEBİ BELLİ OLDU!

Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen açıklanmayan sonuçlar hakkında YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu’ndan açıklama geldi.

Çavuşoğlu’nun açıklamasına göre;

DGS sonuçlarının, ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciktiği söylendi. Buna göre DGS sonuçlarının 23 Eylül Cuma günü açıklanacağı belirtildi.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

HABERTÜRK


DGS sonuçları hafta sonunun yaklaşmasına karşın açıklanmadı. YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu’nun DGS sonuçlarına ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklama sonuçların gecikme nedenine ilişkin bilgi verdi: YÖK üyesi DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi. DGS sonuçları 23 Eylül 2016 Cuma günü açıklanıyor dedi.

DGS sınavı büyük bir katılım oranı ile başarılı bir şekilde gerçekleşti. Adaylar ise şimdi sonuçların açıklanmasını beklemeye başladı. Adayların merakla beklediği DGS sınav sonuçları ile ilgili ÖSYM’den bayramdan sonra açıklanacak şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilân edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Dikey Geçiş Sınavı her yıl olduğu gibi bundan sonrada yeni düzenlemelerle yapılmaktadır. Her yıl DGS ye binlerce insan girer ve geçiş yapmak için ter dökerler.

DGS SINAV SONUÇLARI SON DAKİKA AÇIKLAMASI

YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu’nun DGS sonuçlarına ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklama sonuçların gecikme nedenine ilişkin bilgi verdi: “Ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı geciken DGS inşallah cumaya. DGS’deki gecikmeye sebep olan silgi tozu sorunu ile ilgili olarak basımda formanın ön tarafında daha fazla pay bırakmak için bugün karar aldık.

AKŞAM


DGS ÖZEL ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DGS 2016’nın sonuçları, sınavın yapıldığı 21 Ağustos tarihinden itibaren adaylar tarafından merakla bekleniyordu. ÖSYM resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Dikey Geçiş Sınavı sonuçlarının bayramdan sonraki haftaiçi duyurulacağını açıklamıştı. Hala açıklanmayan DGS sonuçları için son açıklamayı YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu yaptı. Çavuşoğlu optik okuyuculardaki arıza nedeniyle gecikme yaşandığını söyledi ve sonuçların bu hafta mutlaka açıklanacağını duyurdu.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Adaylar merakla DGS sonuçlarını bekliyordu. Ve beklenen açıklama ÖSYM’den gelmiş resmi Twitter hesabından  sonuçlarınKurban Bayramı‘ndan sonraki haftaiçi yani bu hafta içinde açıklanacağını duyurulmuştu.

Ancak sınavın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen sonuçlarının hala açıklanmaması sosyal medyada büyük tepkiye yol açtı, öğrenciler #DGSyiAçıklayın etiketini kullanarak paylaşımlarına devam ediyor.

“GECİKMENİN SEBEBİ SİLGİ TOZU”

DGS sonuçları için son açıklama YÖK üyesi Abdullah Çavuşoğlu tarafından yapıldı. Çavuşoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ağırlıklı olarak kitapçıklar arasına sıkışan silgi tozlarının tarayıcılar üzerindeki negatif etkilerinden dolayı sonuçların geçiktiğini, çalışmalara devam edildiğini ve cuma gününe yetiştirilmeye çalışıldığı açıkladı.

– “#dgs yi beklerken bir mevsim değişti, yeni yaşıma girdim, bir bayram geçti,okullar açıldı. Hayırlısı yinede.”

– “sevgilim gibisin dgs.. her sabah kalkar kalkmaz telefonu elime alıp arama motoruna dgs sonuçları yazıyorum.. #dgs #osym”

– “Milyonlarca insanın oyu iki saatte sayılan bir ülkede yaşıyoruz ama… Bu hız #DGS sonuçlarına yansımamış canım ülkem. Bir ay nedir ya? Hı?”

– “DGS açıklansa puanı görsek sevinsek tercih yapsak kazansan okula gitsek falan insanlar el ele tutuşsa hayat bayram olsa #DGSyiAçıklayın”

– “Düşünsenize ösymnin sitesine bir giriyosunuz 2016 dgs sonuçları yazıyor çıldırırsınız #dgs”

– “#Ösym diyor ki Rasyonel düşünün biraz. Yani #Dgs açıklanana kadar işe girseydiniz 1 aylık maaşınız cebinizdeydi şimdi”

– “#dgs ruyamda dgs sonucumu gorup duruyorum yavas yavas bilincaltimda kafayi yemeye basladi ben kafayi yedikten sonra napiyim universite #osym”

– “sanırım sınavın kırkını çıkarmasını bekliyoruz #dgs #osym”

-“Boyle giderse sınav sonuçlarımızı biz değil torunlarımız görecek galiba #DGSyiAçıklayın”

-“tam bir ay geçti sınavın üzerinden, biraz daha açıklamazsanız bakmaya kıyamayacağız! #DGSyiAçıklayın”

-“#DGSyiAçıklayın kpss sinavina odaklanamiyoruz aklimizda soru isaretleri ”

-“15 gün olduğunda heyecanlı 20 gün olduğunda stresli 25 gün olduğunda sinirliydim 30 dan itibaren bişey hissetmiyorum #DGSyiAçıklayın”

– ”YGS’de “erken açıklama” rekorunu kırdınız DGS’de “geç açıklama” rekorunu kırdınız tebrikler ÖSYM #DGSyiAçıklayın ”

– ” #DGSyiAçıklayın #dgs şimdi siz sınavda bize tozsuz silgi veriyorsunuz ve bahane olarak silgi tozu vardı diyorsunuz enteresn ”

– ”Sözde yarın Dgs aciklanacak #amandikkat gene kandirilmis olmayalım.”

– ” Silgi tozlari yuzunden okunmalari geciken kitapciklarda cevaplarin dogru algilandiginin garantisini nasil vereceksiniz”

– ” Optik okuyucunuzun elektriği yoksa söyleyin. Üzmeyin çocukları #DGSyiAçıklayın (TEDAŞ )


DGS ÖZEL ÜNİVERSİTE ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

NTV


Twitter           Facebook

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>