A problem has been deteced and windows has been to your Computer (mavi ekran hatası)

A problem has been deteced and windows has been to your Computer

Bilgisayar açılırken mavi ekran çıkması (mavi ekran hatası)
anlatılanlar genelde teknik bilgi gerektirmeyen basit ve kullanıcının kendisi tarafından yapılabilcek çözümlerdir

daha büyük arızları için teknik servise götürmekte yarar var (farklı arızalara sebebiyet vermemek için)
—-
Bilgisayarı açtığımızda windows normal olarak başlar ve masaüstüne geçiş yaptıktan sonra mavi ekran hatası alırsanız sorun büyük olasılıkla ekran kartının yazılımı ile ilgilidir.

893BB023FCE84B6492AD74748DFB7A8D

Bilgisayarı yeniden başlatıp F8 Tuşuna basarak Güvenli Mod seçeneğini seçip, bilgisayarı minimum yazılım ve donanım imkanıyla yeniden açtığımızda sorunun ortadan kalkacağını gözlemleyebiliriz.

Kısacası mavi ekran hatasından kurtulmak için Bilgisayarı güvenli modla başlatıp, Denetim masasından proğram ekle/kaldır dan mevcut ekran kartı sürücüsünü silmemiz gerekmektedir.

Sürücü kaldırma işleminden sonra bilgisayarı yeniden başlattığımızda sistem 640 kb olarak çalışacak ve hata alınmayacaktır.

Onboard vga kullanılan sistemlerde anakart chip sürücü driveri kurulması ve eksiksiz yüklenmesi sorunu giderecektir.

Eğer bu hatanın çözümünü yapabilecek bilgisayar bilgisine sahip değilseniz Bilgisayardan anlayan arkadaş veya Akrabanız bu durumu çözecektir… Olmadı yapamadıysanız Teknik servise götürerek sorunun daha çok büyümemesine yardımcı olmuş olursunuz.

Kaynak: http://www.allaturkaa.de/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>