AÖF Sınav Sonuçlarına İtiraz Etme

AÖF Sınav Sonuçlarına İtiraz Etme

Açıköğretim sınav sonuçlarına nasıl itiraz edebilirim?

Aöf sınav sonuçlarına nasıl itiraz edilirim ? Sınav sonuçları itiraz dilekçesi hazırlasak bir işimize yarar mı ?
Ne yazık ki cevap anahtarı optik tarayıcıdan geçtiği için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi itiraz dilekçenizi net bir şekilde cevaplamıyor.

Uzun lafın kısası aöf sınav sonuçları itiraz dilekçesi hazırlamanız sizi bir sonuca ulaştırmayacaktır. Eğer sınavda yanlış soru olduğunu düşünüyorsanız veya cevaplarda doğru şıkkın yer almadığı sorular var ise bunu mail ortamında kendilerine iletebilirsiniz. Bunun sonunda Üniversite ilgili soruyu dikkate alır eğer yanlışlık var ise soruyu iptal eder ve kalan sorular üzerinden puan hesaplaması yapar.

AÇIKÖĞRETIMDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKILDE

Yapılan ara ve dönem sonu sınavlarının kağıtları (Optik Formlar) iki kez kontrollü olarak açıklanmaktadır.. Birinci okuma ile ikinci okuma arasında fark yok ise sınav sonuçları yayınlanmaktadır. Bu yüzden açıklanan sınav sonuçları ve başarı notları kesin olup itiraz edilemez. Bu yönde yapılan sınav sonuçlarına itirazlar dikkate alınmaz.

Sonuç olarak sınav sonuçlarına itiraz etme gibi bir lüksünüz yoktur, fakat yanlış, hatalı olduğunu savunduğunuz soruları veya cevaplara itiraz edebilirsiniz. Açıköğretim Fakültesine bu aöf mail adresi ile kendileriyle iletişime geçebilirsiniz.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Kaynak: www.aofsinavmerkezi.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>