2015 DGS SINAV YORUMLARI

2015 Dgs Sınav Yorumları

2015 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sona erdi. 26 Temmuz da yapılan Dikey Geçiş Sınavı maratonu sona erdi. Dikey geçiş sınavına giren öğrencilerden kimisi sınavın zorluluğundan kimisi zamanın kısıtlı oluşundan yakındılar. Çoğu öğrenciler Soruları geçebildik fakat zamana yetişemedik derken kimisi ise Sınavda soruları okurken uykum geldi, ÖSYM ters köşe yapmış Türkçeyi zorlaştırmış Matematiği kolaylaştırmış bilseydim Matematikten başlardım Türkçede çok zaman kaybettim gibi yorumlar yapmış. Peki size göre 2015 DGS soruları Kolay mıydı ? Zor muydu ?

Sınavda Öğrencilere Sözel Türkçe testinden 60, Sayısal Matematik Testinden 60 olmak üzere 120 soru 140 Dakika verilmiştir. Birçok Öğrenci şimdi 2015 DGS sınav sorularının kolay mı zor mu olduğunu tartışıyor ve tahmin yürüterek puan hesaplamaları yapıyorlar. ÖSYM’nin sınavları da Ağustosun ilk Haftası açıklanacağı belirtiliyor.

2015 DGS’de Hatalı soru var mıydı? Hangi sorularda zorlandınız, hangileri çok kolay geldi? Sınav süresi sorular için yeterli oldu mu? Size göre Türkçe mi daha kolaydı yoksa Matematik mi ?

Sizler için araştırdığımız DGS sınavının birkaç yorumları;
  DGS sınav yorumları

– 160 soru varr 140 dakika var bitmeyen paragraf varrr bom bom oyunu varr muhabirler var simitler var ösym bu sene deneysel çalışmış #dgs2015 (Yazar burada saçmalamış…  bknz; 160 Soru 140 Dakika )
– #dgs2015 bana thuug lifeee… Ösym her zaman işini bilir, uzun sorularıyla yavaş geçirmeyi hedefleyerek anın zevkini yaşıyor.
– Şekersiz sınav mı olur ne yapıonuz siz ? #dgs2015
– Güzel geçen bi dgs. Ufukta görünen marmara üniversitesi. #dgs2015
– Keşke o muhabirin sabah başı ağrısaydı da röportaja gitmeseydi ve tabi ki seni de unutmadık kapicuno😂 #dgs2015
– Bir şekeri bile çok gördünüz bea #dgs2015

 

 SİZLERDE YORUM YAPMAK İSTERSENİZ ÜYE OLMADAN ALT KISIMA YORUMLARINIZ BIRAKABİLİR, DÜŞÜNCENİZİ BİZLER İLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

One thought on “2015 DGS SINAV YORUMLARI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>